Β” ΕΣΚΑΣΕ Α” ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογία & σκόρερς

Αλλαγή δεδομένων στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς μετά τη διεξαγωγή της εξ αναβολής 1ης αγωνιστικής του β” γύρου, ο Απόλλωνας Χαλκίδας είναι πλέον μόνος πρώτος στην κορυφή μετά την επιβλητική νίκη του με 78-46 επί της Κύμης.

Οι παίκτες του Γκλιάτη έπαιξαν σούπερ άμυνα βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη.

Ο Αίαντας Αυλίδας ήταν επίσης κερδισμένος της αγωνιστικής, καθώς μετά τη δύσκολη νίκη του επί του Ληλάντιου με 66-65 έφτασε για πρώτη φορά στη 2η προνομιούχο θέση μετρώντας 6 σερί νίκες στο πρωτάθλημα!

Η Ερέτρια νίκησε τα Οινόφυτα με 57-47 βάζοντας τις βάσεις για την παραμονή της, ενώ η Αρτάκη επικράτησε του Αστέρα Αλιβερίου με 54-45.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 54-45

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΛΗΛΑΝΤΙΟ 66-65

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 78-46

ΕΡΕΤΡΙΑ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ 57-47

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11-12/2)

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΕΡΕΤΡΙΑ

ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-Α.Ο.ΚΥΜΗΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β” ΕΣΚΑΣΕ Α” ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ. 10 19 9-1 692-524
2. ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 10 18 8-2 658-608
3. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 10 18 8-2 594-581
4. ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 10 16 6-4 608-604
5.  ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 10 14 4-6 600-614
6. ΕΡΕΤΡΙΑ 10 13 3-7 516-540
7. ΟΙΝΟΦΥΤΑ 10 11 1-9 517-609
8. ΛΗΛΑΝΤΙΟ 10 11 1-9 581-686

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

1.  Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 179

2.  Τσιώλης (Αίαντας Αυλίδας) 164

3.  Κικίδης (Α.Ο.Κύμης) 147

4.  Χοροζίδης (Ληλάντιο) 145

5.  Βεζυρτζόγλου (Οινόφυτα) 139

6. Μαλισιόβας (Αίαντας Αυλίδας) 136

7. Ρήγας (Ερέτρια) 135

8. Καψούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 135

9.  Μάστορης (Αστ.Αλιβερίου) 134

10. Αναγνώστου  (Ληλάντιο) 133

11. Καραγιάννης Ι. (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 118

12. Τσιαχτάνης (Α.Ο.Κύμης) 111

13. Αποστόλου (Αστ.Αλιβερίου) 110

14. Τζάνος (Απόλλων Χαλκίδας) 109

15. Κοκκάλας (Ερέτρια) 98

 

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.  Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 27

2.  Σταύρου (Α.Ο.Κύμης) 20

3.  Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 20

4.  Μπαλτάς (Αίαντας Αυλίδας) 19

5.   Βεζυρτζόγλου (Οινόφυτα) 18

6.  Ρήγας (Ερέτρια) 16

7. Αποστόλου (Αστ.Αλιβερίου) 15

8.  Κικίδης (Α.Ο.Κύμης) 15

9. Μάστορης Θ. (Αστ.Αλιβερίου) 14

10. Τσακάλης (Ερέτρια) 13

11. Καραγιάννης Ι. (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 12

12. Καραμπιτσάκος (Οινόφυτα) 12

13. Ντάλλης (Αίαντας Αυλίδας) 10

14. Στεφανίδης (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 10

 

Comments

comments

Author: kimiforum