ΕΣΚΑΣΕ: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Τρεις αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος Α’ ΕΣΚΑΣΕ και η μάχη στην ουρά πήρε φωτιά…

Ο Απόλλωνας Χαλκίδας νίκησε την Αυλίδα και προσπέρασε την ΑΓΕΧ η οποία έπεσε στην προτελευταία θέση, που οδηγεί στη Β’ κατηγορία.

Από τους άλλους αγώνες τη νίκη της ημέρας πέτυχε ο Αίαντας Αυλίδας που λύγισε την Ιτέα στην παράταση, μετά από ένα συγκλονιστικό ματς.

 

ΑΝΔΡΩΝ Α ΣΚΟΡ
ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 69-63
ΣΥΛΛΑΣ-ΑΝΑΓ. ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ 58-86
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 85-80
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 82-59
ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 66-55
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΓΣ ΙΤΕΑΣ Παρατ.92-90
ΑΝΔΡΩΝ Β ΣΚΟΡ
ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ AΛΙΒΕΡΙΟΥ 65-60
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 50-47
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ-ΑΟ ΜΩΛΟΣ
ΑΣ ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ
ΚΥΝΟΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ
ΑΣΚ ΕΡΕΤΡΙΑΣ-ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΑΣ ΜΟΥΤΑ
ΛΙΜΝΗ-ΚΑΔΜΟΣ 20-0
ΑΝΔΡΩΝ Γ ΣΚΟΡ
ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΣ ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 78-42
ΓΣ ΣΤΥΡΩΝ-ΠΑΝΕΥΒΟΪΚΟΣ
ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ-ΟΚ ΑΥΛΙΔΑΣ
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ -ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΔΡΟΣΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΝΕΟΣ ΓΣ ΑΛΙΑΡΤΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ-ΑΕ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ
ΓΣ ΤΑ ΦΑΛΑΡΑ-ΑΤΛΑΣ
ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΙΔΩΝ ΣΚΟΡ
ΝΕΟΣ ΓΣ ΑΛΙΑΡΤΟΥ-ΚΑΔΜΟΣ 23-53
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΚΟΡ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (19η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ.
1 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 36
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ 35
3 ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 35
4 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 32
5 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 30
6 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 29
7 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 28
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 27
9 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 24
10 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 24
11 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 23
12 ΣΥΛΛΑΣ 19

 

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Σε 13 αγώνες)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ.
1 ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 27
2 ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 24
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 25
4 ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 21
5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 19
6 ΕΡΕΤΡΙΑ 17
7 ΚΑΔΜΟΣ 16
8 ΛΙΜΝΗ 14

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ (σε 12 αγώνες)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ.
1 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 26
2 ΜΠΟΥΚΑΛΗ 21
3 ΜΩΛΟΣ 20
4 ΜΟΥΤΑ 18
5 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔ. 18
6 ΚΥΝΟΣ 18
7 ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 18
6 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 17

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ.
1 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 7 14
2 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 6 9
3 ΑΣ ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 6 9
4 ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΣ 6 7
5 ΓΣ ΣΤΥΡΩΝ 5 6

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ.
1 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 10
2 ΑΕ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 6 9
3 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ- ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ 5 8
4 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 4 7
5 ΑΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 5 4

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ.
1 ΝΕΟΣ ΓΣ ΑΛΙΑΡΤΟΥ 5 10
2 ΑΟ ΔΡΟΣΙΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 10
3 ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 5 8
4 ΟΚ ΑΥΛΙΔΑΣ 6 7
5 ΑΟ ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΟΥ 6 6

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ.
1 ΓΣ ΤΑ ΦΑΛΑΡΑ 5 10
2 ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5 9
3 ΑΡΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ 6 8
4 ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ Α.Κ. 5 7
5 ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 5 5

 

ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΦΑΣΗ-Α’ ΟΜΙΛΟΣ

AΓ. ΒΑΘ.
1 ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5 10
2 ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΩΝ 5 9
3 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 5 8
4 ΝΕΟΣ ΓΣ ΑΛΙΑΡΤΟΥ 5 8
5 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 4 5
6 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 4 4
7 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 4 4

 

ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΦΑΣΗ-Β’ ΟΜΙΛΟΣ

AΓ. ΒΑΘ.
1 ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 5 10
2 ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 5 9
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 6 9
4 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 5 7
5 ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5 6
6 ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ 4 5
7 ΑΟ ΜΩΛΟΣ 6 4

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΦΑΣΗ

AΓ. ΒΑΘ.
1 ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ 2 4
2 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 3 4
3 ΝΕΟΣ ΓΣ ΑΛΙΑΡΤΟΥ 3 3
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1 2
5 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 1 2

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

AΓ. ΒΑΘ.
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 3 5
2 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 3 5
3 ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 2 3
4 ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ 2 3
5 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 2 2

egnomi.gr

Comments

comments

Related posts